O nas

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie prowadzona jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bezpośredni nadzór sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego jest szkołą artystyczną realizującą wyłącznie program kształcenia muzycznego.

Podstawowym zadaniem naszej szkoły jest rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci i młodzieży, przygotowanie uczniów do dalszego zawodowego kształcenia muzycznego oraz do aktywnego uczestniczenia w życiu muzycznym. Szkoły muzyczne I stopnia posiadają charakter szkół umuzykalniających, ale jednocześnie stanowią niezbędny etap zawodowej edukacji muzycznej.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie kształci w dziesięciu  specjalnościach:
Skrzypce, fortepian, gitara, wiolonczela, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka.

Nasza oferta obejmuje:

– lekcje indywidualne (gra na instrumencie) dwa razy w tygodniu
– zajęcia grupowe z rytmiki, kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych
– możliwość uczestniczenia w różnych formach muzykowania zespołowego (chór, orkiestra, zespoły kameralne)
– możliwość bezpłatnego uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych najwyższej rangi (koncerty renomowanych muzyków, festiwale),
– możliwość korzystania ze szkolnych instrumentów w domu
– fachową, doświadczoną i zaangażowaną kadrę pedagogiczną
-dobrą bazę dydaktyczną w tym instrumenty lutnicze, koncertowe; szkoła posiada sześć fortepianów
– duży wybór literatury muzycznej w szkolnej bibliotece (ponad 7 tys. pozycji)
– przestronne estetyczne wnętrza i pomieszczenia dydaktyczne.

Kandydaci do nauki w szkole wyłaniani są na podstawie egzaminu wstępnego na przełomie maja i czerwca.

Permalink do tego artykułu: https://archiwum.szkola-muzyczna.com.pl/o-nas/